aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Źródło: pexels.com

Choć na co dzień nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, oświetlenie pełni ważną funkcję w naszym życiu, a także życiu naszych dzieci. Jakie rodzaje światła i opraw warto wybrać do pokoju młodzieżowego, aby uczynić go bardziej komfortowym?

fot. wp

Pojawienie się w domu szczenięcia jest powodem do ogromnej radości, jednak nie możemy zapomnieć, że niesie to za sobą również dużą odpowiedzialność. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o jego prawidłowe żywienie, zapewniające odpowiedni wzrost i rozwój organizmu. Czym karmić szczeniaka? Jaką karmę wybrać?

fot. wp

Spędzając czas z czworonogiem uczymy go prawidłowych zachowań i nawyków, utrwalamy posiadane już umiejętności: siadu, warowania, chodzenia podczas spacerów na luźnej smyczy, komendy „moje” i wielu innych. Z olbrzymim zaangażowaniem dbamy o jego rozwój fizyczny i umysłowy, dostarczając mu wystarczającą ilość różnorodnych bodźców. Stosujemy metodę pozytywnego wzmacniania nie tylko podczas treningów, ale również zwykłych, codziennych spacerów. Sięgamy po wzmocnienie behawioralne, starając się zrekompensować psu niekorzystne dla jego psychiki skutki przewlekłej nudy, którą odczuwa całymi dniami siedząc samotnie, oczekując naszego powrotu z pracy. Robimy wiele, dążąc do zaspokojenia wszystkich najważniejszych potrzeb czworonoga, m.in. właściwego odżywienia, napojenia, prawidłowej pielęgnacji, odpoczynku i komfortowego snu. Często podchodząc aż nazbyt ambitnie do opieki nad czworonogiem, zapominamy o tak podstawowych kwestiach, jak noszenie kagańca.

 lh

Psy są stałym towarzyszem życia dla kilku milionów Polaków. Dbamy o nie, karmimy, wyprowadzamy na spacery i leczymy w razie konieczności. Czworonogi samą obecnością wnoszą wiele radości w codzienne życie ich właścicieli. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na ich zdrowie jest właściwa dieta. W ostatnich kilkunastu latach karmienie psa stało się łatwiejsze za sprawą ogromnego wyboru gotowych karm, które możemy kupić bez problemu i tym samym rozwiązać niejako problem żywienia naszego pupila. Czy warto zatem zainteresować się gotowaniem jedzenia dla psa? O tym przeczytasz poniżej.

fot. wp

Beton architektoniczny jest jedną z możliwości wykończenia ścian we wnętrzu. Z założenia jest on przeznaczony do ekspozycji. Może mieć strukturę gładką lub porowatą. Kolorystyka oparta jest w większości na naturalnych barwach. Do wyboru są płyty betonowe, beton dekoracyjny, który imituje prawdziwy beton lub tynki strukturalne i mozaikowe, które dają efekt granitowej lub marmurowej ściany.

dcrDolnośląskie Centrum Rehabilitacji Sp. z o.o. Kamienna Góra ul. Janusza Korczaka 1
zatrudni od zaraz
lekarzy specjalistów w dziedzinie:
chorób wewnętrznych
pulmonologii
anestezjologii
ortopedii i traumatologii narządu ruchu

do opieki nad pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem SARS-CoV-2

fot. lh

Każda witryna internetowa wymaga podjęcia olbrzymiej ilości działań, których celem jest poprawienie jej pozycji w rankingu wyszukiwarki. Dzięki temu jest ona bardziej widoczna i zyskuje szansę, na to, że dotrze do klienta. Pozycjonowanie stron to proces złożony, który składa się z wielu różnych aktywności. Rozmaite jest też podejście do uzyskiwania oczekiwanego rezultatu. O czym mowa?

kondolencje

smSpółka Mieszkaniowa Sp. z o.o. w Kamiennej Górze jako zarządca nieruchomości ogłasza o wszczęciu postępowania rekrutacyjnego na stanowisko Inspektor ds. technicznych.

 nekrolog

"Można odejść na zawsze, by stale być blisko"
Ryszardzie, trudno było zobaczyć Was osobno. Zawsze razem, zawsze blisko, zawsze uśmiechnięci. Teraz też.
Dla nas tym większa strata, większa pustka, większy ból.
Twój spokój, opanowanie, dystans przepełniony ciepłem, dobrocią i troską, dokładność i szacunek do drugiego człowieka to wartości, które przekazywałeś przez wiele lat i które pozostaną w naszych sercach i pamięci.
Marianno, Tomaszu, Pawle, Rodzino łączymy się z Wami w tych bardzo trudnych chwilach.
Koleżanki i koledzy.

REKLAMA