aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Po długim powrocie do domu, w grudniu nic Cię lepiej nie odmrozi, niż czas spędzany z rodziną. Kiedy kostnieją Ci ręce i zimny wiatr dmucha w twarz, humor poprawia tylko wizja ciepłej herbaty w ulubionym kubku i grubego koca. Owiń się nie tylko w przytulny materiał, ale też wiązki słów – w domu, oprócz rodziny i koca, czeka też na Ciebie książka. Pamiętaj, że wbrew pozorom zima nie trwa długo – kiedy śnieg zasypie ulicę, nasyć się tą porą roku w zaciszu domowego kominka.

Spędź czas z dzieckiem

Jeśli nie jesteś typem zimowego ponuraka, zapewne chętnie spędzisz czas na czytaniu swojemu dziecku. Twoja pociesha stale się rozwija, dlatego tak ważne jest, by przez odpowiednie książki dla dzieci (https://livro.pl/ksiazki-dla-dzieci) stymulować jej wyobraźnię. Fantazję dziecka wzbogacisz nie tylko klasycznymi tytułami, takimi jak „Magiczne drzewo”, ale też nowościami na rynku.

Jedną z nich jest propozycja „Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie”. W tej lekturze mnóstwo jest odpowiedzi na najczęściej zadawane przez dziecko pytania – z łatwością wyjaśnisz mu, czy wszystkie dzieci dostają prezenty tego samego dnia i dlaczego na święta ubiera się choinkę.

Dla starszych czytelników

Kiedy starsze dziecko nie potrzebuje już Twojej pomocy z czytaniem, możesz skupić się na sobie. By spędzić zimowy wieczór poza kolorową ramówką telewizora, sięgnij po literaturę obyczajową (https://livro.pl/ksiazki/literatura-obyczajowa.html) i puść wodze fantazji. Możesz z powodzeniem odkleić się od rzeczywistości czytając „Apartament w Paryżu” autorstwa G. Musso, światowej klasy pisarza bestsellerów. Przenieś się do Francji i śledź losy głównej bohaterski. Pozycja ta z pewnością utrzyma Cię w napięciu i sprawi, że sięgniesz po więcej.

Szukasz inspiracji?

Sięgnij po książki dla kobiet. Historie jak z życia wzięte (https://livro.pl/blog/ksiazki-dla-kobiet-jak-z-zycia-wziete) czekają na to, aż je odkryjesz. Oprócz książek obyczajowych, czeka na Ciebie sterta mrożących krew w żyłach thrillerów i podejrzanie dobrych kryminałów. Najlepsze książki dla kobiet to nie tylko mroczne i ciężkie historie. Naładuj się energią już zawczasu i sięgnij po książki motywujące, dzięki którym rozwiniesz swoją osobowość i się dokształcisz. Jeśli wolisz propozycje fabularne, pewnie ucieszy Cię rozgrzewająca seria Blanki Lipińskiej „365 dni”.

 

REKLAMA