aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

wp

Nie ma chyba dziecka, które nie uwielbiałoby zabawy w basenie z piłeczkami. Niegdyś głównie taką atrakcję swojemu maluchowi rodzice mogli zafundować, zabierając go do wesołego miasteczka. Dziś stał się to produkt dostępny praktycznie na wyciągnięcie ręki. Coraz częściej można suche baseny z piłeczkami zobaczyć w strefach zabawy, które są w galeriach handlowych. To właśnie stamtąd większość rodziców kojarzy tę zabawkę. Producenci, chcąc wyjść naprzeciw wymaganiom najmłodszej części społeczeństwa, postanowili produkować baseny w takiej skali, że bez problemu zmieszczą się w pokoju dziecięcym.

Zabawa w nich nie byłaby jednak taka super, gdyby nie okrągłe piłeczki. Niestety, jak wszystko, także i one mają swoją określoną wytrzymałość i niekiedy zachodzi potrzeba kupna nowych. Jakie są rodzaje piłek do basenu? Jak wybrać najlepsze?

(Piłeczki do suchego basenu - https://misioohandmade.pl/pileczki-do-suchego-basenu/)

Piłki do basenu i ich rodzaje

Piłki do basenu to małe kuleczki, dzięki którym maluchy mogą się bawić. Sama zabawka jest natomiast wystarczająco głęboka, aby wsypać do niej kilka paczek takich kuleczek. Warto przy tym zaznaczyć, że piłki do basenu pakowane są po kilkadziesiąt, a nawet kilkaset sztuk. Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje kuleczek, które wykorzystuje się do zabawy. Pierwsze z nich wykonane są z miękkiego plastiku, który charakteryzuje się tym, że bardzo łatwo i szybko się odkształca. Piłki z takiego materiału produkowane są z dwóch półkul tworzywa, które łączone są za pomocą wysokiej temperatury.

(Suche baseny z piłeczkami - https://misioohandmade.pl/suche-baseny-z-pileczkami/).

Pomaga ona stopić końce obu części, które następnie się ze sobą sklejają. W następnym etapie kulki są szlifowane, aby odznaczały się gładką powierzchnią i nie miały żadnych chropowatych odcinków w miejscu łączenia. Wybierając takie piłeczki, należy pamiętać, że w każdej chwili mogą one ulec uszkodzeniu, jednak dziecku nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Drugim rodzajem piłek do basenu, które są bardzo często kupowane, są piłki z pianki. Przeznaczone są głównie dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają się bawić w basenie. Tak samo, jak cała zabawka, odznaczają się miękkością i szybko się odkształcają.

Jak wybrać piłki do basenu?

Wybierając piłki do basenu, warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału są one wyprodukowane. O ile piankowe kulki są miękkie, to dziecko bez problemu może odgryźć kawałek sztucznego tworzywa. Najlepszym rozwiązaniem będą piłki do basenu z miękkiego plastiku. Jego cechą charakterystyczną oprócz tego, że szybko się odkształca, jest to, że nie uszkadzają się pod ciężarem dziecka. Warto również sprawdzić, czy produkt ma wymagane atesty i oznakowanie CE, chociaż coraz więcej chińskich podróbek także zalewa rynek, podrabiając ten znak. Nie oznacza to wcale, że za każdym razem się ryzykuje. Warto wybrać renomowanego producenta piłek do basenu, który również produkuje baseniki.

 

Istotne podczas wyboru kuleczek jest ich ilość, a także rozmiar. Średnica nie powinna być mniejsza niż 5,5 centymetra, co gwarantuje, że dziecko jej nie połknie. Ponadto im piłki do basenu będą większe, tym mniej ich będzie potrzebnych do jego wypełnienia. Zazwyczaj w opakowaniach znajduje się od 100 do nawet 1000 sztuk. Niektórzy producenci oferują także małe paczki po kilkadziesiąt kulek. Inną cechą, na którą powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru piłek do basenu, jest ich kolorystyka. Rodzice powinni zadbać o to, aby była ona jak najbardziej różnorodna i możliwie kontrastowa, co korzystnie wpłynie na rozwój wzroku u dziecka.

 

REKLAMA