aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Kiedy lato zmierza ku końcowi, coraz więcej czasu spędzasz w domu. Ciepło kominka czy blask świec oraz towarzystwo ulubionej herbaty podczas chłodnej jesieni okazują się być jednymi z najlepszych sposobów na spędzanie czasu w chłodne dni. Brak słońca i ciepła nie musi jednak odbierać Ci magii płynącej z podziwiania bajkowych widoków. Wystarczy, że stworzysz swoje własne miejsce z duszą. Podpowiemy, jak stworzyć ogród zimowy, który niejednokrotnie zachwyci!

Jak zbudować ogród zimowy?

Najważniejsze jest wybranie odpowiedniego miejsca. Zwykle jest to przeszklona altana z widokiem. Nie potrzebujesz jednak ani dużej przestrzeni, ani specjalnego pokoju. Już choćby niewielki balkon możesz zabudować, wstawiając na niego szklane panele. Dzięki temu zyskasz miejsce, które możesz dowolnie zaaranżować w zależności od potrzeb czy pory roku.

Warto pamiętać, że na etapie budowy powinno się zadbać również o odpowiednie ogrzewanie. Instalacja sprawi, że będzie Ci ciepło w trakcie spędzania czasu w ogrodzie zimowym. Spore grono osób decyduje się na postawienie wolnostojącej altany na zewnątrz. O ile postawisz na praktyczne ogrzewanie, przydomowy taras z miejscem na grilla i komfortowym wypoczynkiem też pozwoli Ci spędzać czas w pełnym komforcie, zarówno latem i zimą. Dobrym pomysłem będą promienniki lub parasol grzewczy. Ustaw je w dogodnym miejscu i ciesz się czasem spędzonym ze znajomymi i rodziną na zewnątrz!

Meble i aranżacja

Każdy ogród zimowy powinien być urządzony według własnych podobań. Nie można przy tym zapomnieć o wygodnych meblach ogrodowych. Dzięki nim odpoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy! W niewielkich przestrzeniach świetnie sprawdzi się narożnik lub sofa. Nowoczesne meble ogrodowe to nie tylko miejsce relaksu – dzięki nim stworzysz estetyczną aranżację. Możesz też postawić na kilka foteli i stolik kawowy, tworząc w ten sposób kącik kawowy. Wiele praktycznych i trwałych mebli znajdziesz na przykład tutaj: https://www.ogrodowysalon.pl/nowoczesne-meble-ogrodowe.

Ogród zimowy wygląda pięknie w towarzystwie zielonych roślin i innych formacji. Dzięki temu nawet w chłodne dni poczujesz się tak, jak wiosną. Warto dodać również praktyczne tekstylia, które pozwolą ocieplić wnętrze. Stworzenie ogrodu zimowego to świetny pomysł, który pozwoli Ci spędzać czas na łonie natury nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest chłodno. Stwórz idealne miejsce, w którym odpoczniesz i się zrelaksujesz lub zaskoczysz gości na zimowym przyjęciu!

 

REKLAMA