Print

fot. wp

Wprawdzie za oknami pogoda nie zachęca do wycieczek i nocowania w plenerze, ale warto już teraz pomyśleć o przyjemnym spędzaniu wolnego czasu w okresie wakacyjnym. Dla miłośników braku ograniczeń podczas podróżowania, doskonałym pomysłem są wycieczki z noclegiem pod namiotem. Dlaczego w tym roku szczególnie warto pomyśleć o biwakowaniu pod gołym niebem? Gdzie warto się wybrać? Odpowiadamy na te pytania.

Koronawirus szaleje

Od miesięcy branża turystyczna jest zablokowana przez pandemię. Nie można korzystać z wielu atrakcji, nocować w hotelach ani jeść w punktach gastronomicznych. Dziś bardzo trudno jest określić jak sytuacja będzie wyglądała za kilka miesięcy, kiedy pogoda będzie zachęcała do podróżowania. Być może będziemy mogli korzystać z całej infrastruktury turystycznej bez ograniczeń, ale może się także zdarzyć, że pewien zakres restrykcji związanych z pandemią będzie nadal obowiązywał. Dlatego warto pomyśleć o wypoczynku opierającym się w całości na własnych środkach i zasobach.

Biwakowanie – pomysł na wakacje

Jednym ze sposobów na wypoczynek jest wyjazd pod namioty. Taka forma odpoczynku ma wiele zalet. Przede wszystkim można dowolnie przemieszczać się po terenie całego kraju, a jeśli granice są otwarte, również na terenie państw unijnych. Po wtóre wakacje pod namiotem nie są kosztowne. Miejsce na polach namiotowych jest znacznie tańsze aniżeli nocleg w hotelu. Jeśli chodzi o wyżywienie podczas takiej eskapady można korzystać z restauracji i barów, ale nie jest to konieczne. Wielu miłośników biwakowania korzysta wyłącznie z tego, co kupi w sklepie spożywczym, albo żywi się tym, co nabędzie u mieszkańców pobliskich miejscowości. Niewielki bagaż a do tego brak ograniczeń związanych z rezerwacją miejsc noclegowych pozwala w każdej chwili spakować się do plecaka i ruszyć dalej.

Góry, Mazury a może morze?

Polska to kraj bardzo zróżnicowany geograficznie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Miłośnicy gór mogą wybrać się w Tatry, albo zaszyć się w Bieszczadach, które są piękne i nieco mniej oblegane. Dla tych, co wolą morze także coś się znajdzie. Zachęcamy do odwiedzenia niewielkich nadmorskich miejscowości, gdzie można skorzystać z plaży, ale także zrobić sobie rowerowy wypad do lasu. Góry i morze to najbardziej popularne miejsca odpoczynku wielu Polaków, ale przecież nie jedyne. Dla tych, którzy cenią sobie indywidualne podejście, również do wypoczynku, doskonałym pomysłem na wakacje będzie odwiedzenie np. województwa lubuskiego, gdzie znajduje się mnóstwo lasów i jezior.

Przygotowanie do biwaku zacznij już dziś!

Wprawdzie do gorących letnich miesięcy pozostało jeszcze trochę czasu, ale warto już teraz zacząć przygotowania do biwakowania. Przede wszystkim należy zakupić odpowiedni sprzęt. Na początek trzeba wybrać namiot. Zanim kupisz pierwszy z brzegu dokładnie sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Postaw również na wysokiej jakości produkt, ponieważ warto zainwestować w dobry namiot. Zajrzyj do e-horyzont.pl, gdzie znajdziesz szeroką gamę wysokiej jakości namiotów. Możesz też odwiedzić sklep https://sklep.jack-wolfskin.pl/sprzet/namioty.html, gdzie poza namiotami znajdziesz sprzęt ułatwiający spędzenie nocy pod gołym niebem.

Teraz, kiedy już wiesz, w jaki sposób chcesz spędzić najbliższy urlop. Pozostaje Ci tylko zrobić zakupy i czekać na piękną pogodę. Nie musisz martwić się koronawirusem, restrykcjami ani kosztami wypoczynku. Tegoroczne wakacje, z pewnością będą niezapomniane.