aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. GDDKiA

Przed kilkoma dniami, w czasie drążenia tunelu TS-26, w rejonie Starych Bogaczowic, w odległości ok. 300 metrów, w jednej z naw natrafiono na niezidentyfikowane wyrobisko górnicze (sztolnię), o przebiegu północny wschód – południowy zachód. Kierunek przebiegu sztolni, w stosunku do kierunku drążenia tunelu jest zbliżony do prostopadłego.

fot. policja Kamienna Góra

Kamiennogórscy policjanci przy udziale funkcjonariuszy KP w Boguszowie Gorcach oraz funkcjonariuszy KMP we Wałbrzychu, zatrzymali w pościgu pięciu mężczyzn, którzy ze skradzionym łupem uciekali z miejsca przestępstwa. Było to możliwe dzięki szybkiej reakcji pracownika ochrony, który powiadomił organy ścigania i do momentu zatrzymania przez funkcjonariuszy poruszał się własnym pojazdem za sprawcami kradzieży.

bank spoldzielczy Na początku kwietnia doszło do zmiany w zarządzie Banku Spółdzielczego w Kamiennej Górze. Na emeryturę przeszedł prezes Edward Buczek.

minigranty Polska 2050

Stowarzyszenie Polska 2050 uruchamia program minigrantów. Jako jedyny w Polsce ruch polityczny Polska 2050 dofinansuje oddolne projekty swoich wolontariuszy.

fot. strona internetowa projektu

Wykonawca drogi ekspresowej S3 między Kamienną Górą a granicą państwa opublikował informacje o pracach wykonanych międzu 6 a 12 marca.

Kamienna Góra - bociany

Dzisiaj (wtorek, 6 kwietnia) rano w gnieździe przy skrzyżowaniu ul. Katowickiej, Legnickiej i Wałbrzyskiej w Kamiennej Górze obserwowane były dwa bociany. Wygląda na to, że bociania rodzina wróciła do domu.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 22:00 5 kwietnia do 8:00 6 kwietnia.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 10:00 do 19:00 5 kwietnia.

policja

Dzisiaj (niedziela, 4 kwietnia) na Al. Wojska Polskiego w Kamiennej Górze świadkowie wywrotki motocyklisty chcieli mu pomóc, okazało się, że mężczyzna jest pijany.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 23:00 3 kwietnia do 7:30 4 kwietnia.

REKLAMA