Print

fot. policja Kamienna Góra

W przeciągu kilku dni funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komisariatu Policji w Lubawce zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające.

 

Na terenie gminy Lubawka, policjanci realizując wcześniej pozyskane informacje, zatrzymali 18 – latka, który w swoim mieszkaniu posiadał 30 porcji handlowych metamfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał.

Kilka dni później policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego kamiennogórskiej Komendy zatrzymali na terenie Kamiennej Góry mężczyznę, co do którego mieli informację, iż może posiadać przy sobie środki odurzające. Faktycznie w kieszeni bluzy 18 – latek miał schowane kilka porcji handlowych marihuany. I ten młody człowiek trafił do policyjnej celi, gdzie usłyszał zarzut, w związku z posiadaniem narkotyków.

Następny zatrzymany 25 – latek, mieszkaniec gminy Kamienna Góra, w środku nocy jadąc ulicami miasta, na widok radiowozu skręcił w jedną z bocznych uliczek, próbując się schować przed mundurowymi. Policjanci jednak szybko namierzyli go schowanego w jego oplu. Jak się okazało mężczyzna prowadził pojazd będąc pod wpływem metamfetaminy. Zresztą nie pierwszy już raz. Jak ustalili mundurowi, 25 – latek okazał się być skrajnie nieodpowiedzialny, ponieważ na początku stycznia również był zatrzymany przez naszych policjantów z OPI, gdy prowadził auto, znajdując się pod wpływem narkotyków. Wówczas funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Dwa dni później, tuż po północy, na jednej z ulic miasta funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, zauważyli audi A3, które na ich widok gwałtownie przyspieszyło. Policjanci nie dali za wygraną i zatrzymali kierowcę kilka ulic dalej. 23 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry w trakcie kontroli bardzo nerwowo się zachowywał i jak się szybko okazało, miał powód, bo znajdował się pod wpływem narkotyków.

Wczoraj (25.01.), późnym wieczorem znowu funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego naszej jednostki mieli nosa. Wypatrzyli w ciemnym zaułku kilku mężczyzn, w stosunku do których podjęli interwencję, mając podejrzenie, że osoby te mogą być w posiadaniu narkotyków. Okazało się, że znowu mieli rację. Przy 18 - latku znaleźli kilka srebrnych zawiniątek, w których znajdowało się łącznie prawie 19 porcji handlowych marihuany.

Przypominamy
Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Kara, jaka może spotkać kierowcę, prowadzącego pojazd pod wpływem środków odurzających może sięgnąć 2 lat. To jednak najmniejszy problem, pamiętajmy, że osoba, kierująca autem, znajdująca się pod wpływem narkotyków, stanowi ogromne zagrożenie niestety nie tylko dla siebie samego