Print

Marek Dańczak - fot relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej (środa, 27 stycznia) sesji, radni Kamiennej Góry podziękowali za pracę dyrektorom Miejskiej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury.

 

Nowych dyrektorów obu placówek burmistrz Kamiennej Góry powołał na początku roku.

Dorota Bocheńska była dyrektor biblioteki nie uczestniczyła w sesji. Odczytany został jej list, w którym podsumowało ponad 3-letnią pracę w MBP.

W sesji uczestniczył Marek Dańczak, były dyrektor CK. Jego 34-letnią pracę podsumował radny Jacek Bruździak. Dyrektor również zabrał głos. Za wieloletnią współpracę podziękował swoim współpracownikom. Ocenił również sposób zwolnienia go przez burmistrza. - Tak się nie robi – mówił M. Dańczak. Krytykował m.in. powołanie osoby, która nie brała udziału w konkursie. Poinformował radnych, że nigdy nie odbyło się spotkanie z burmistrzem, podczas którego poznałby negatywne oceny swojej pracy. W Sylwestra, gdy nie miał informacji co dalej z zatrudnieniem, zadzwonił i dowiedział się, że świadectwo pracy otrzyma pocztą. Jak mówił, do dzisiaj nie dostał prawidłowo wystawionego dokumentu.

M. Dańczak nie kwestionował prawa burmistrza do zwolnienia dyrektora miejskiej placówki, negatywnie ocenił jedynie sposób rozstania.

Burmistrz nie odniósł się do uwag byłego dyrektora.