Kamienna Góra - turniej tenisa

W sobotę i niedzielę (10-11 sierpnia) na kortach Kamiennogórskiego Klubu Tenisowego nad zalewem odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Banku Spółdzielczego w Kamiennej Górze.

W turnieju uczestniczyło prawie 60 osób - tenisistów i kibiców - to rekord ostatnich lat. Podczas dwóch turniejowych dni tenisiści rozegrali 70 meczów grupowych, półfinały i finały.

W zawodach wystartowało 31 zawodników i zawodniczek z Kamiennej Góry, Krzeszowa, Lubawki, Boguszowa-Gorce, Wałbrzycha, Świebodzic, Świdnicy i Opola. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach:
- 50+ (dla zawodników powyżej 50 roku życia);
- kategoria Open (amatorzy);
- kategoria Super Open (zaawansowani amatorzy i byli zawodnicy) w tym aktualna Wicemistrzyni Polski Seniorów i Amatorów Malwina Wójciak.

Wyniki:
kategoria Open:
W meczu o pierwsze miejsce Przemek Wasilewski (Wałbrzych) pokonał Grześka Wojciechowskiego (Wałbrzych) 6:4. Trzecie miejsce: Monika Stec (Kamienna Góra) pokonała Michała Buczka (Opole) 6:4

Super open
półfinały:
Paweł Głębocki (Wałbrzych) pokonał Łukasza Nowika (Wałbrzych) 6:2 6:7 10:7.
W drugim meczu Rafał Kuniej (Lubawka) pokonał Michała Kozłowskiego (Świdnica) 6:1 2:6 10:8

Finał kategorii Super Open:
Paweł Głębocki pokonał Rafała Kunieja 6:2 6:7 10:7
Trzecie miejsce zajął Michał Kozłowski (w/o)

Finał kategorii 50+
Zwyciężył Krzysztof Sujecki (Lubawka), który pokonał Piotra Kierepkę (Wałbrzych) 6:2 6:4
Trzecie miejsce zajął Andrzej Sojko (Kamienna Góra)

Kamiennogórski Klub Tenisowy serdecznie dziękuje prezesowi zarządu Banku Spółdzielczego w Kamiennej Górze za objęcie patronatem turnieju. Bardzo dziękujemy firmie "Al-Mir" Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe A.M. Buczek s.c. za ufundowanie głównej nagrody w kategorii SUPER OPEN.