Print

fot. Kinga Cieślak

W sobotę na hali w Mieroszowie odbył się piłkarski turniej skrzatów i żaków.

 

W sesji porannej rywalizowały Skrzaty (dzieci w wieku 4-6 lat). Zagrały ekipy AS Krzeszów, Górnik Wałbrzych, AP Mieroszów, Górnik Nowe Miasto, Orzeł Lubawka, Siódemka Bielawa, Olimpia Kowary, KAP Kamienna Góra, KS Łomnica. W tej kategorii nie była prowadzona klasyfikacja końcowa. Głównym celem turnieju była aktywizacja dzieci poprzez sport, zasmakowanie rywalizacji i współzawodnictwa z rówieśnikami z innych klubów. Wszystkie dzieci były w tym dniu zwycięskie bo na koniec turnieju mogły zawiesić na swojej szyi złote medale, każdy zespół biorący udział w zawodach został również nagrodzony voucherem na zakup sprzętu sportowego firmy Zina.

W kategorii Skrzat nasz AS Krzeszów reprezentowali: Jakub Piestrzyński, Aleksander Mongiało, Nikodem Wesołowicz, Stanisław Pabis, Ksawery Piekarczyk, Adam Rzepiński, Filip Klimczak, Ignacy Szewczyk.

W popołudniowej sesji do rywalizacji przystąpiły Żaki. Zagrały dwa zespoły AS Krzeszów, Górnik Wałbrzych, Górnik Nowe Miasto, Włókniarz Głuszyca, Futgol Czarny Bór, Olimpia Kowary, KAP Kamienna Góra, Gryf Gryfów Śląski, Orzeł Lubawka.
W rozrywkach tej kategorii była już prowadzona klasyfikacja końcowa. Po pierwszej fazie turnieju w dwóch grupach po 5 zespołów. Drużyny zostały przydzielone do grupy Ligi Mistrzów (2 pierwsze zespoły z grup oraz 3 zespół z najlepszym wynikiem z pierwszej fazy). Ligę Europy utworzyły zespoły z pozostałych miejsc.
Turniej Żaka wygrała drużyna Górnika Wałbrzych.

Składy drużyn AS Krzeszów:
Żak I: Filip Zieliński, Filip Sierek, Filip Zając, Bartłomiej Piskorski, Łukasz Wójcik, Karol Maciejowski.
Żak II: Miłosz Lula, Antoni Jaksoń, Marcel Pluskota, Martyna Sierek, Mateusz Groński.

fot. Kinga Cieślak

fot. Kinga Cieślak