aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. PTSM-JR

W dniu 9 grudnia 2019 roku uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wybrali się na terenową lekcję przyrody do Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Kamienna Góra. Cykl terenowych lekcji przyrody organizowany jest dla młodych mieszkańców naszego powiatu przez Zarząd Oddziału PTSM oraz Nadleśnictwo Kamienna Góra przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

fot. PTSM-JR

W dniu 29 listopada 2019 roku na swoją pierwszą wycieczkę po Kamiennej Górze wybrali się uczniowie klasy IV a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze. Czwartoklasiści zwiedzając Podziemną Trasę Turystyczną „Projekt Arado” wzięli udział w cyklu wycieczek popularnych ph. „Kamienna Góra – moje miasto”. Cykl ten współorganizowany jest przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, Muzeum Tkactwa oraz „Projekt Arado – zaginione laboratorium Hitlera” dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 6 grudnia 2019 roku uczniowie dwóch klas V a oraz VI a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubawce wzięli udział w wycieczce autokarowo-edukacyjnej do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie uczestnicząc w cyklu wycieczek ph. „Wycieczki edukacyjne i przyrodnicze”. Cykl ten jest organizowany przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze dla młodych mieszkańców naszego powiatu przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

fot. PTSM-JR

W dniu 28 listopada 2019 roku uczniowie klasy II d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wzięli udział w interesującej lekcji muzealnej ph. „Tradycje i zwyczaje świąteczne”. biorąc udział w cyklu lekcji muzealnych organizowanym przez Zarząd Oddziału PTSM oraz Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry. Lekcja muzealna została przeprowadzona przez Michała Stołpca. Cykl lekcji muzealnych organizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 5 grudnia 2019 roku uczniowie dwóch klas I b oraz III e ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do PPH „Vitbis” Sp. z.o,o, w Złotoryi, która jest producentem szklanych bombek choinkowych. Była to dziesiąta z tegorocznych wycieczek w ramach cyklu „Wycieczki edukacyjne i przyrodnicze” organizowanego dla młodzieży szkolnej z terenu naszego powiatu Góra przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

fot. PTSM-JR

W dniu 27 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Chełmsku Śląskim przeprowadzono Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego 2018/2019. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klasy VI a (obecnie VII a) aktywnie uczestniczyli w imprezach turystyczno-krajoznawczych organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze rozwijając dwoje zainteresowania turystyczno-krajoznawcze. Młodzi turyści z chełmskiej szkoły są członkami PTSM biorąc udział w imprezach turystyczno-krajoznawczych organizowanych dla młodych mieszkańców powiatu kamiennogórskiego przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

fot. PTSM-JR

W dniu 5 grudnia 2019 roku uczniowie dwóch klas II a orazI I b ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do PPH „Vitbis” Sp. z.o,o, w Złotoryi, która jest producentem szklanych bombek choinkowych. Była to szósta, a zarazem ostatnia z tegorocznych wycieczek w ramach cyklu „Wycieczki edukacyjne i przyrodnicze” organizowanego dla młodzieży szkolnej Gminy Kamienna Góra przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 26 listopada 2019 roku uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wzięli udział w interesującej lekcji muzealnej ph. „Tradycje i zwyczaje świąteczne”. biorąc udział w cyklu lekcji muzealnych organizowanym przez Zarząd Oddziału PTSM oraz Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry. Lekcja muzealna została przeprowadzona przez Michała Stołpca. Cykl lekcji muzealnych organizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 4 grudnia 2019 roku uczniowie dwóch klas I a oraz I b ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do PPH „Vitbis” Sp. z.o,o, w Złotoryi, która jest producentem szklanych bombek choinkowych. Była to piąta z tegorocznych wycieczek w ramach cyklu „Wycieczki edukacyjne i przyrodnicze” organizowanego dla młodzieży szkolnej Gminy Kamienna Góra przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminę Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 25 listopada 2019 roku uczniowie klasy III e ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wzięli udział w interesującej lekcji muzealnej ph. „Tradycje i zwyczaje świąteczne”. biorąc udział w cyklu lekcji muzealnych organizowanym przez Zarząd Oddziału PTSM oraz Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry. Lekcja muzealna została przeprowadzona przez Przemysława Burchardta. Cykl lekcji muzealnych organizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.