Print

Kamienna GóraOd grudnia ubiegłego roku urząd miasta przygotowywał się do jej wdrożenia. Wprowadzaliśmy dane z podległych jednostek miejskich na podstawie, których możemy weryfikować informacje dotyczące zadeklarowanej liczby osób zamieszkujących poszczególne adresy.


- Aplikacja bardzo szybko analizuje bazy i wskazuje "deklaracje zaniżone". Są to wyniki obliczone pod kątem zbyt niskiej liczby osób zadeklarowanych w gospodarstwie domowym. Program wskazuje też "deklaracje zawyżone" - mówi Magdalena Bręśkiewicz z Wydziału Infrastruktury Miejskiej i Ochrony Środowiska.
Już udało się wyselekcjonować ok. 200 gospodarstw domowych do weryfikacji. Teraz będziemy prosili mieszkańców o wyjaśnienie rozbieżności.
Wcześniej sprawdziliśmy ok. 700 adresów, które figurowały w bazie jako tzw. "zerówki" czyli nieruchomości niezamieszkałe. W 300 przypadkach ich mieszkańcy otrzymali wezwania do weryfikacji danych w deklaracjach.
Aplikacja GOVtech z sukcesem jest wykorzystywana przez miasto Świdnik. W ciągu jednego roku wyłapała ponad 1,3 tys. osób, które nie płaciły za śmieci. Samorząd Świdnika przekazał nam bezpłatnie prawa do wykorzystywania tego oprogramowania.