aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. WOK

Czy Wy też czujecie się ociężali po świątecznej przerwie? Chcielibyście dodać sobie mocy, ale nie wiecie jak? Mamy na to sposób. Jedzenie! Ale nie takie zwykłe! Jedzenie pełne mocy - eliksiry i potrawy niczym z kociołka Panoramixa!

policja

Koncepcja „SENIOR ONLINE”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję.

swieta

Poniżej prezentujemy plan kościelnych uroczystości w okresie świąt w kilku parafiach na terenie powiatu kamiennogórskiego. Informacje pochodzą ze stron internetowych i profili facebookowych parafii.

MOTYL NIEPYLAK APOLLO

organizatorzy: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chełmsku Śląskim, Klub Przyrodników – Sudecka Stacja Terenowa w Uniemyślu, Stowarzyszenie ,,Wspólnie dla Chełmska” w Chełmsku Śląskim
zapraszają:
do udziału w rejonowym konkursie plastycznym, którego tematem jest: motyl Niepylak apollo –jeden z największych w Polsce motyli dziennych, a jednocześnie bardzo delikatny i wrażliwy na zmiany w środowisku, przez co jest zagrożony wyginięciem w Polsce jak i Europie. Obecnie realizowane są działania przywracania populacji Niepylaka apollo w miejscach historycznego występowania, m.in. w rezerwacie Kruczy Kamień w gminie Lubawka i na górze Chojnik w Karkonoszach.

Lem

Centrum Biblioteczno-Kulturalne gminy Kamienna Góra zaprezentowało ogólny plan wydarzeń zaplanowanych z okazji stulecia urodzin Stanisława Lema.

krzeszow

Krzeszowskie opactwo opublikował plan uroczystości związanych z Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem.

fot. opactwo.eu

Jutro (piątek, 18 grudnia) w krzeszowskim opactwie obchodzone będzie Święto Światła – rocznicę odnalezienie Cudownej Ikony Matki Bożej Łaskawej po prawie 196 latach nieobecności.

Spotkania w Księgarni Czarodziejska Góra Sokołowsko

Już w najbliższy piątek, 18 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie Księgarni Czarodziejska Góra Online Sokołowsko. Naszym gościem będzie wybitny, popularny krytyk filmowy i filmoznawca Michał Oleszczyk, autor podcastu filmowego Spoiler Master – podcast do słuchania po filmie.

 wok

Dziwny mamy ten rok, ale mimo to Wasz dobry znajomy Mikołaj wybiera się do Was. Dowiedzieliśmy się, że 6 grudnia o 10.00 w towarzystwie Leona i Rudolfa będzie oczekiwał Was przed ekranami komputerów i smartfonów. Tak, tak, wiemy, że to niezdrowe, że psuje oczy, ale innego wyjścia nie widzimy.
Do zobaczenia na fb Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

fot. Stara Kopalnia Wałbrzych

W tym trudnym roku z wiadomych przyczyn Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka nie odbędzie się w znanej dotąd formule. Stara Kopalnia wychodząc naprzeciw sytuacji związanej z pandemią przenosi świętowanie Barbórki do sieci. Wszystkie działania odbędą się na Facebook’u instytucji.

REKLAMA