aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Profil LED MOD-KOL-50 to idealne rozwiązanie oświetleniowe przeznaczone do montowania w płaszczyźnie ściany lub sufitu z płyt gipsowo-kartonowych. Tworzą z powierzchnia jednolitą płaszczyznę, dzięki której widoczne jest jedynie światło, natomiast ukryte jego źródło. Profil montować można na kilka sposobów. Podstawową metodę montażu znajdziemy w instrukcji, która znajduje się wraz z profilem. Zanim zabierzemy się za prace montażowe, warto ustalić, które elementy wchodzą w skład zestawu, a jakie elementy montażowe trzeba dokupić oddzielnie. Jeśli chcemy zamontować profil inaczej niż w instrukcji, wszystkie niezbędne informacje znajdziemy na stronie producenta.

 

 

Aby zamontować profil MOD-KOL-50 według instrukcji obsługi, potrzebować będziemy dwóch elementów samego profilu, dwóch sprężyn mocujących, profilu Omodo-50, wkrętów, zaślepek, dławicy, osłony, a także taśmy LED oraz zasilacza 12 lub 24V. Instrukcja obsługi pokazuje krok po kroku zarówno w opisach, jak i na rysunkach, jak prawidłowo zamontować profil. Montaż odbywa się poprzez osadzenie kanału montażowego w powierzchni sufitu z płyt gipsowo-kartonowych za pomocą specjalnych sprężyn mocujących. Możliwe jest również zamontowanie rdzenia oprawy OMODO-50 w kanale montażowym za pomocą zaczepów, które blokowane są wkrętami.

 

fot. wp

Dużym ułatwieniem dla użytkowników jest fakt, że oprawę profilu Mod-Kol-50 można opracować wcześniej w warunkach fabrycznych. Zawiera wtedy kompletny profil z umieszczonymi we właściwych miejscach taśmami LED, zaślepkami i zasilaczem. Całość wystarczy wtedy zamontować do płyty g-k zgodnie z instrukcją obsługi. Wybierając profil LED do montowania w karton-gipsie warto uważnie dobierać jego wymiary. Bierzmy pod uwagę zarówno parametry samego profilu, jak i szerokość szczeliny w kanale montażowym, która powinna wynosić od 66 do 71 milimetrów. Jeśli pomiędzy rdzeniem oprawy a krawędziami kanału montażowego pojawiają się szczeliny, można je elegancko wykończyć za pomocą specjalnie dopasowanych sznurów silikonowych.

fot. wp

Artykuł powstał przy współpracy z illuminations.pl

 

REKLAMA