aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Jesteś na etapie urządzania sypialni i chcesz zrobić wszystko, by stała się idealnym miejscem relaksu? A może od dłuższego czasu myślisz o wymianie starego materaca, który nie spełnia dłużej swojej funkcji? Jeśli szukasz modelu, który spełni wszystkie Twoje wymagania, przeczytaj koniecznie, na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Wybór dobrego materaca wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Na rynku dostępne są dziesiątki modeli polecanych jako „najlepsze” i „wyjątkowe”, więc teoretycznie, jeśli dysponujemy odpowiednim budżetem, nic prostszego niż kupić jeden z nich. Niestety – jeśli nasz wybór będzie przypadkowy, może się okazać, że nawet model z najwyższej półki nas rozczaruje. Jak zatem uniknąć takiego zawodu? I co właściwie sprawia, że materac jest „dopasowany” i „wygodny” dla danego użytkownika?

fot. wp

Idealnie dopasowany materac – czyli jaki?

Każdy z nas ma swoje upodobania w kwestii snu – dla jednych twarda powierzchnia do spania to podstawa wysypiania się, inni wolą miękkie podłoże, które pozwala „zatopić się” w łóżku. Nasze preferencje i potrzeby zmieniają się wraz z wiekiem i sytuacją życiową: inne wymagania w kwestii materaca będzie miał nastolatek w fazie wzrostu, inne para dzieląca dwuosobowe łóżko, a jeszcze inne senior zmagający się ze schorzeniami kręgosłupa czy układu krążenia. Dobra wiadomość jest taka, że w każdym przypadku znajdziemy w ofercie rynkowej profesjonalny materac o właściwościach ortopedycznych, który aktywnie wspiera profilaktykę zdrowego kręgosłupa niezależnie od wieku, obciążeń czy też masy ciała – zobacz więcej na stronie: zdrowykregoslup.pl.   

Na co więc zwracać uwagę, rozglądając za modelem dla siebie?

Pierwszą kwestią jest zaawansowana technologia zastosowana przy projektowaniu materaca. Jedną z propozycji są materace sprężynowe, których wkład bazuje na specjalistycznych sprężynach umieszczonych w specjalnych kieszonkach. Sprężyny te „pracują z sylwetką”, zapewniając wysoką elastyczność oraz podparcie punktowe, które gwarantuje anatomiczne dopasowanie powierzchni do wymagań ciała w fazie spoczynku. Materace sprężynowe umożliwiają dogłębny odpoczynek mięśni, odciążając je podczas snu i realnie zmniejszając napięcie mięśniowe. Niezależnie pracujące sprężyny reagują indywidualnie na ciężar poszczególnych partii ciała, zwłaszcza w najbardziej zaawansowanych materacach siedmiostrefowych, których zadaniem jest zapewnienie różnego podparcia różnym obszarom ciała: od karku i barków, przez lędźwie, aż po nogi.

Podobne funkcje spełniają lżejsze niż sprężynowe, jednak nie mniej profesjonalne, materace piankowe, w których wykorzystuje się najnowocześniejsze materiały o właściwościach elastycznych, a także termoregulacyjnych. Warto wiedzieć, że tego typu wkłady reagują nie tylko na ciężar ciała, ale też na jego ciepłotę, dopasowując podłoże do sylwetki tak, by było maksymalnie zdrowe i komfortowe. Jeśli zależy nam na materacu łączącym te dwie technologie, możemy przyjrzeć się też modelom hybrydowym, które łączą najlepsze cechy obu powyższych.

Gdzie przetestować najlepsze materace

Przed zakupem materaca warto przejrzeć ofertę jednego z najbardziej uznanych producentów – marki Hilding, której produkty znajdziemy w sklepach stacjonarnych m.in. w Tychach czy Gorzowie Wielkopolskim. Na specjalnie dedykowanych stronach internetowych: Materacegorzow.pl oraz Materacetychy.eu znajdziemy nie tylko prezentacje wybranych modeli, ale też bazę lokalnych sklepów, w których możemy je obejrzeć i przetestować na żywo. Naprawdę warto!  

 

REKLAMA