Drukuj

fot. lh

Każda witryna internetowa wymaga podjęcia olbrzymiej ilości działań, których celem jest poprawienie jej pozycji w rankingu wyszukiwarki. Dzięki temu jest ona bardziej widoczna i zyskuje szansę, na to, że dotrze do klienta. Pozycjonowanie stron to proces złożony, który składa się z wielu różnych aktywności. Rozmaite jest też podejście do uzyskiwania oczekiwanego rezultatu. O czym mowa?Jak można zwiększyć ilość odwiedzin na witrynie?
Głównym założeniem przyświecającym działaniom SEO, jest zwiększenie kliknięć w dany link. Jest to oczywiście podstawowy krok umożliwiający poprawę sprzedaży i generowania zysku. Klient nie skorzysta z oferty, nawet tej najbardziej atrakcyjnej, jeśli się z nią nie zapozna. Dlatego pozycjonowanie stron ma na celu sprawić, że wyszukiwarka wyświetli propozycję odnośnika na wysokim miejscu listy, bo te cieszą się największą ilością odwiedzin. Więcej informacji na stronie https://tomaszramotowski.pl/pozycjonowanie-wroclaw/


Wejście na witrynę uzależnione jest od promowania wybranych fraz kluczowych. Linki wyświetlane są przez wyszukiwarkę po wpisaniu przez internautów określonych słów. Dla przykładu, kiedy ktoś jest zainteresowany kupnem nowych okien we Wrocławiu, wpisze w pasek wyszukiwania np. "okna Wrocław", a wyszukiwarka wyświetli mu propozycje firm, które zaspokoją jego potrzebę. Odwiedziny danej strony można osiągnąć przez pozycjonowanie jednej frazy lub nawet kilkudziesięciu.

Działania na pojedynczych frazach
Jedną z bardziej popularnych form pozycjonowania stron jest walka o kilka najważniejszych dla danego biznesu słów kluczowych. W takim przypadku chodzi o osiągnięcie jak najlepszej pozycji w wyszukiwarce np. Google. Wyrażenia te są dobierane na podstawie badań wyszukiwalności i analizy konkurencji. Chodzi o to, by postawić na najczęściej wyszukiwane i takie, które mogą sprzedawać.

Długi ogon
Inną formą działań SEO jest pozycjonowanie nawet i kilkudziesięciu lub kilkuset fraz. Ta technika określana jest mianem long tail, czyli długiego ogona. Jej założeniem jest osiągnięcie wysokiej ilości odwiedzin pochodzących z niewielkiej ilości kliknięć, ale w olbrzymią ilość fraz. Stosuje się tu słowa kluczowe zarówno popularne, jak i bardzo rzadkie.

SEO łączone
Najlepsze efekty przynosi mix powyższych rozwiązań. Skupiając swoje działania na kilku trudnych ale generujących spory ruch frazach ale także na tych prostszych z długiego ogona, możemy zodbyć sporo ruchu przychodzącego na naszą stronę i zwiekszyć szansę na sprzedaż naszych usług i produktów.

undefined