aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 lh

Psy są stałym towarzyszem życia dla kilku milionów Polaków. Dbamy o nie, karmimy, wyprowadzamy na spacery i leczymy w razie konieczności. Czworonogi samą obecnością wnoszą wiele radości w codzienne życie ich właścicieli. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na ich zdrowie jest właściwa dieta. W ostatnich kilkunastu latach karmienie psa stało się łatwiejsze za sprawą ogromnego wyboru gotowych karm, które możemy kupić bez problemu i tym samym rozwiązać niejako problem żywienia naszego pupila. Czy warto zatem zainteresować się gotowaniem jedzenia dla psa? O tym przeczytasz poniżej.Dlaczego część posiadaczy psów wybiera dla nich gotowane jedzenie?

Pomimo iż oferta gotowych karm dla psów jest obecnie bardzo bogata, część właścicieli czworonogów decyduje się na gotowanie posiłków we własnym zakresie. Pokarm dla psa wbrew pozorom nie jest takim prostym tematem jak mogłoby się wydawać. Stąd m.in. popularność karm, które są tak zbilansowane, aby nasz pies otrzymał maksymalnie dużo wartości odżywczych w prostej formie i przystępnej cenie. 
Gotowane jedzenie dla psa ma jednak kilka zalet, które należy wymienić:

1. Przede wszystkim jest to pewność co do tego, co zje nasz pupil.
2. Jedzenie domowe nie zawiera konserwantów i innych ulepszaczy, które dodawane są do gotowych dań.
3. Zwiększamy różnorodność smaków i składników w poszczególnych potrawach. Zamiast tego samego smaku karmy, możemy urozmaicać psie menu.

Bardzo często takie gotowanie bierze się z nawyku wyniesionego z domu, gdzie zawsze gotowało się zarówno dla domowników, jak i psa.

Jak połączyć chęć gotowania dla psa z brakiem czasu?

Myśląc gotowanie, większości osób przychodzi do głowy odwieczny brak czasu. Gotowanie dla ludzi to jednak jedno. Dodatkowe posiłki dla psa to dodatkowy czas. Z myślą o właścicielach psów, którzy chcąc zapewnić im gotowane posiłki powstają jednak firmy, które gotują posiłki na zamówienie. Przypomina to nieco coraz popularniejszą dietę pudełkową dla dorosłych. Chcąc mieć pewność, że nasz pupil otrzymuje wszystkie niezbędne składniki odżywcze, dania dla psów powinna wręcz przygotowywać wykwalifikowana osoba.

Przygotowanie diety dla psa wymaga przeprowadzenia wywiadu z jego właścicielem. Na bazie uzyskanych informacji o rasie, wieku, stanu zdrowia, aktywności fizycznej opracowuje się psie menu, które będzie nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Podobnie jak karma dla psa, tak i domowe posiłki muszą być podawane w ilościach dopasowanych do zwierzęcia. Jedzenie dla psa będzie się też zmieniać wraz z jego wiekiem.

Bez względu na to, jak chętnie nasz pies zjada gotowane posiłki nie należy zapominać o regularnych wizytach u weterynarza, który oceni, jaki mają one wpływ na naszego czworonoga. Dobra psia dieta oparta na gotowanych posiłkach może być realną alternatywą dla tradycyjnej karmy.

 

undefined

REKLAMA