aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów, procesja Maryjna ze świecami

W ramach obchodów Wielkiego Odpustu Krzeszowskiego w niedzielę (14 sierpnia) w nocy odbyła się procesja Maryjna ze świecami.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 14:00 15 sierpnia do 0:00 16 sierpnia.

krzeszow jarmark

W Krzeszowie trwa odpust. Na małym parkingu rozpoczął się już Jarmark Dąbrówki. Msza odpustowa rozpocznie się o godzinie 12.

Aktualizacja 12:15

Bukówka, ćwiczenia, straż pożarna, fot. użyczone

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Lubawka brały udział w ćwiczeniach na zbiorniku Bukówka. Z możliwości doskonalenia procedur ratownictwa wodnego skorzystali również strażacy z czeskiego Zaclerza.

PSP Kamienna Góra we Francji

Wczoraj, po trzech dniach jazdy i pokonaniu ponad 1800 km strażacy z Polski dotarli do Francji. Wśród nich jest pięciu strażaków z PSP Kamienna Góra.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 12:00 do 22:00 14 sierpnia.

Krzeszów, droga krzyżowa

Mimo opadów deszczu grupa wiernych uczestniczyła dzisiaj (sobota, 13 sierpnia) w tradycyjnej Drodze Krzyżowej po Kalwarii Krzeszowskiej.

Krzeszów

Największe i najważniejsze wydarzenie organizowane na terenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbędzie się 15 sierpnia. Przygotowania do festynu, koncertu patriotycznego i Sumy Odpustowej trwają już od kilu dni.

dolny slaskZarząd Województwa Dolnośląskiego, na wniosek Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie oraz Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, który dzisiaj skierowany został do Urzędu Marszałkowskiego, podjął w trybie pilnym uchwałę o całkowitym zakazie połowu ryb na całym dolnośląskim odcinku rzeki Odry do 30 września br.

straz

Strażackie portale informują o przygotowaniach polskich jednostek do wyjazdu do Francji. Polscy strażacy mieliby pomagać w gaszeniu pożarów lasów.

Aktualizacja 10:06

REKLAMA