aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 42-letniego mieszkańca miasta, który wsiadł za kierownicę Hondy Accord, po tym, jak wcześniej spożywał alkohol, relaksując się nad wodą w Jawiszowie. Kierowca był tak pijany, że wyjeżdżając, zahaczył prawidłowo zaparkowany na poboczy drugi samochód marki Citroen.

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego w wyniku sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych szybko ustalili, iż nie posiada on uprawnień wymaganych do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo alkomat wykazał, iż 42-latek w wydychanym powietrzu ma ponad 3 promile alkoholu. W związku z powyższym policjanci zmuszeni byli wezwać na miejsce lawetę, na której Honda odjechała w kierunku parkingu strzeżonego, natomiast kierujący, po tym, jak został ukarany dwoma mandatami karnymi w kwocie po 500 zł, w związku z dwoma wykroczeniami, jakich się dopuścił, musiał poszukać innego transportu.

W dniu dzisiejszym (24.06) usłyszał on dodatkowo zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. W swoich wyjaśnieniach tłumaczył, iż faktycznie zarówno w dniu zatrzymania, jak i dzień wcześniej spożywał alkohol. Prokurator zdecydował o nałożeniu na 42-latka zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na najbliższe 3 lata, a dodatkowo mężczyzna będzie musiał wpłacić kilkutysięczną grzywnę oraz dodatkowo świadczenie pieniężne, poniesie też koszty sądowe.

 

REKLAMA

ds21