aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

We wtorek (22 czerwca) na drogach dwóch powiatów policjanci prowadzili pościg za mazdą, którą jechali mężczyźni podejrzewani o kradzież i napad.

Aktualizacja 25.06.

fot. policja Kamienna Góra

Zatrzymani decyzją sądu trafili na trzy miesiące do arestu tymczasowego.

Oryginalna informacja
Akcja rozpoczęła się w Kamiennej Górze około godziny 17. Właściciel kantoru wyszedł z torbę z laptopem i gotówką (nie był to utarg z kantoru). Gdy doszedł do samochodu zorientował się, że musi jeszcze wrócić do firmy. W zamkniętym pojeździe zostawił torbę. Po chwili zauważył trzech mężczyzn, którzy wybijają szybę w jego samochodzie, kradną torbę i uciekają. Zawiadomił policję.

Sprawcy uciekali mazdą. Pojazd zauważyli policjanci w Chełmsku Śląskim i rozpoczęli pościg. W Krzeszowie zajechali mężczyznom drogę. Mazda skręciła w boczną drogę i zatrzymała się. Jeden z funkcjonariuszy próbował wyciągnąć z pojazdu jednego z gonionych. Gdy mazda ruszyła, ciągnęła policjanta, ten nie puścił podejrzanego, udało mu się go wyciągnąć z pojazdu. Pozostali dwaj mężczyźni kontynuowali ucieczkę w kierunku Grząd. W Różanej blokadę ustawili policjanci z Boguszowa- Gorc. Kierowca mazdy ominął blokadę i wjechał w boczną drogę. Funkcjonariusze kamiennogórskiej drogówki kontynuowali pościg. Zatrzymali podejrzanych na bocznej drodze w Mieroszowie.

Cała trójka zatrzymanych do ok. 40-letni Gruzini. Są w Polsce od połowy czerwca, od 22 czerwca przebywali na terenie powiatu kamiennogórskiego. Pojazd, którym uciekali nie został zgłoszony jako kradziony.

Zatrzymani nie przyznają się do włamania i kradzieży. Wcześniej nie byli poszukiwani. Dzisiaj doprowadzeni zostaną do prokuratury, a później prawdopodobnie do sądu.

Policjanci odzyskali skradzioną gotówkę. Podczas pościgu uszkodzone zostały dwa radiowozy.

 

REKLAMA

ds21