aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

Przed godziną 23:00 w sobotni wieczór policjanci patrolu interwencyjnego na jednej z ulic Kamiennej Górze zauważyli pojazd, którego kierowca gwałtownie przyspieszył na widok radiowozu. Funkcjonariuszy zainteresował ten manewr i podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli drogowej.


Kierującym okazał się być zdenerwowany 28-latek, którego zachowanie, a także charakterystyczne objawy, takie jak niereagujące na światło źrenice, wskazywały na to, że może znajdować się pod wpływem środka odurzającego. Tester badający ślinę potwierdził ich przypuszczenia. Dodatkowo podczas dalej wykonywanych czynności policjanci ujawnili substancję krystaliczną, której badanie wykazało, że jest to metamfetamina.
Nie był to koniec przygód mieszkańca powiatu kamiennogórskiego. Po sprawdzeniu samochodu w policyjnym systemie okazało się, że jego pojazd nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC. W związku z czym, oprócz zarzutów dotyczących popełnionych przestępstw, mężczyzna musi się liczyć z wysoką karą z Funduszu Gwarancyjnego.
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

REKLAMA