aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

Policjanci z kamiennogórskiej jednostki po godzinie 18:00 w sobotę 3 grudnia 2022 roku otrzymali informacje o zdarzeniu, do którego doszło niedaleko Bukówki.
Jego świadkowie widzieli jak kierujący maszyną budowlaną (wozidłem) zjeżdża z drogi i kontynuuje jazdę łąką. Pomimo grząskiego terenu zdołał przejechać jeszcze kilkadziesiąt metrów. Niedługo potem wyszło na jaw, dlaczego mężczyźnie nie przeszkadzała taka zmiana trasy.

Funkcjonariusze wykonujący czynności na miejscu przebadali 45-latka z powiatu przemyskiego (woj. podkarpackie) na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2,3 promila.
Nieodpowiedzialny kierujący za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może, oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów, do 2 lat pozbawienia wolności.
Reakcja na takie karygodne zachowanie, poprzez wykonanie połączenia na numer alarmowy 112, to obowiązek społeczny każdego człowieka.
W tym przypadku to właśnie odpowiedzialność świadków pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu kierującego, który nie rozumie, że nie ma przyzwolenia na kierowanie pod wpływem alkoholu czy innych środków!
Kamiennogórska policja apeluje – piłeś, nie jedź!
st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

REKLAMA