aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Imię Pani. Misja

Znany jest już wygląd okładki kryminału retro, którego akcja rozgrywa się na terenie dzisiejszej gminy Lubawka i gminy wiejskiej Kamienna Góra.

"Imię Pani. Misja" to druga część przygód komisarza kryminalnego Gustava Dewarta na terenie dzisiejszego powiatu kamiennogórskiego. Pierwsza część osadzona była w Krzeszowie. Tym razem autor, Krzysztof Koziołek, odtworzył Lubawkę i okolice oraz gminę Kamienna Góra z lat 30-tych XX wieku.

Premiera książki zaplanowana jest na połowę czerwca.

Lipiec 1936 roku. Na Górze Wisielców w Liebau in Schlesien (Lubawce) zostają znalezione zwłoki Alfonsa Dermutha, miejscowego przedsiębiorcy należącego do śmietanki towarzyskiej.
Szef powiatowej żandarmerii Felix Walsleben nie wierzy w oficjalną wersję o samobójstwie forsowaną przez policję kryminalną. Nie mogąc tego udowodnić, ściąga do pomocy komisarza kryminalnego Gustava Dewarta.
Dewart ma w pamięci niedawny pobyt w pobliskim opactwie w Grüssau (Krzeszowie), mimo to chętnie wraca w te strony. Zdaje sobie przy tym sprawę, że zamiast tak potrzebnego odpoczynku, czeka go znów ciężka i niebezpieczna misja.
Zaraz na początku śledztwa okazuje się, że Dermuth nie zawsze miał szczęście do interesów, za to zdążył narobić sobie wrogów. Jednak ani Dewart, ani Walsleben nie przeczuwają wtedy jeszcze, jak potężną lawinę wydarzeń wywołają, gdy wkrótce potem wpadną na pewien trop.

patronat

 

REKLAMA