aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Poszukiwanie nowych perspektyw zaprowadziło mnie do Szklarskiej Poręby, gdzie od niedawna mieszkam w Domu pod Wędrownym Aniołem. Piszę książki, patrząc na Szrenicę za oknem, prowadzę warsztaty twórczego pisania, odkrywam nowe ścieżki, poznaję ludzi z pasją,  kolekcjonuję okruchy szczęścia... I piszę opowieść, o drodze, która przywiodła mnie tutaj.

Jestem autorką powieści Poduszka w różowe słonie, Sukienka z mgieł, Karminowy szal, Mąż zastępczy oraz książek dla dzieci (Niebieska niedźwiedzica, Historia srebrnego talizmanu, Neska i srebrny talizman, Muszla, Ręcznikowiec).

Za książkę Neska i srebrny talizman byłam nominowana do nagrody literackiej w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2011. Niebieska niedźwiedzica została uznana za Najlepszą Książkę Dziecięcą 2012 w konkursie ?Przecinek i Kropka 2012? i wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Muszla otrzymała nominację w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą ?Przecinek i Kropka 2013?.

Moje teksty znajdują się w podręcznikach (cykl Nasze razem w szkole, WSiP, Tropiciele, WSiP) i antologiach.

W czasie Światowego Dnia Książki Joanna M. Chmielewska 23.04. o godzinie 10.15 poprowadzi warsztaty literackie w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, a o godz. 16.15 można będzie ją spotkać w Bibliotece Publicznej w Marciszowie.

Joanna M. Chmielewska

 

REKLAMA