aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już jutro, a Program 3 Polskiego Radia pogrzał emocje jeszcze bardziej - organizując wczoraj (9 stycznia) licytację Złotego Serduszka numer 33! Pan Bartosz kupił je za 35.000 zł!

 

- To mistrzowska licytacja, jest pierwsza w kraju. Będziemy się też bawić w niedzielę! - mówił Jurek Owsiak - prezes zarządu Fundacji WOŚP - goszcząc w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki".

Pan Bartosz, który zadeklarował największą wartość darowizny, w nagrodę otrzymał Złote Serduszko 24. Finału WOŚP z "trójkowym" numerem 33 oraz zestaw upominków od Programu 3 Polskiego Radia.

Serduszka licytowane podczas Finałów WOŚP wytwarzane są w Mennicy Polskiej z biżuterii przekazanej przez darczyńców. Każde serduszko ma swój unikatowy numer oraz napis, z którego Finału pochodzi. Cały przedmiot licytacji składa się z dwóch części ? serduszka i tzw. baretki, czyli zawieszki doczepionej na kółku do serca. Do tego zamontowana jest agrafka. Na serduszkach o masie złota 3,3789 grama (58,5 proc. złota, reszta to srebro i miedź), zawarta jest także informacja o próbie, a także cecha urzędu probierczego. 

(źródło: Program 3 Polskiego Radia)

REKLAMA