aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. PTSM-BB

W dniu 1 grudnia 2022 roku uczniowie dwóch klas I a oraz I b ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, udali się na terenowe lekcje przyrody do Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Kamienna Góra w Krzeszowie. Uczestnicy ciekawych lekcji przyrody aktywnie kontynuują swój udział w tegorocznym „Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Kamienna Góra” organizowanym dla nich przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Kamienna Góra.

Dlaczego zimą nie spotkamy bociana? Jak zwierzęta przygotowały się do zimy? Czym różni się hibernacja od snu zimowego? Na te i wiele innych nurtujących ich pytań, uczniowie dwóch klas I a oraz I b ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych szukali odpowiedzi podczas interesującej lekcji przyrody w Szkółce Leśnej w Krzeszowie.

W czasie zajęć dzieci utrwaliły sobie nazwy drzew, które możemy spotkać w okolicy, rozpoznawały zwierzęta po ich sylwetce, a także poznały wiele ciekawostek z życia zwierząt leśnych. Dowiedziały się także kiedy należy zacząć dokarmiać ptaki i jak ważna jest systematyczność w tym działaniu.

W trakcie zabawy dydaktycznej „Poszukiwacze śladów i tropów” dzieci sprawdziły swoją wiedzę. Obserwując zdjęcia tropów i śladów pozostawionych przez zwierzęta, odgadywały, które zwierzę je zostawiło.

Po podziękowaniu prowadzącemu terenową lekcję przyrody za nowe wiadomości o lesie i jego mieszkańcach pełni wrażeń z bardzo interesujących przyrodniczych zajęć edukacyjnych w Szkółce Leśnej Nadleśnictwa Kamienna Góra w Krzeszowie w wesołych nastrojach powrócili do swojej szkoły.

Opiekunkami młodych krajoznawców były: Beata Bandyk i Kinga Topolska - wychowawczynie klas oraz Dorota Głąbicka – pomoc nauczyciela.

REKLAMA