aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra  - podsumowanie szkolnego sezonu turystycznego

Dzisiaj (wtorek, 20 grudnia) w kamiennogórskim ratuszu odbyła się ostatnia w tym roku, organizowana przez PTSM, szkolna impreza turystyczna.Jerzy Rubach, prezes kamiennogórskiego oddziału PTSM, podsumował sezon w klasach starszych szkół podstawowych. Podsumowanie klas młodszych odbyło się wczoraj (Podsumowanie na raty).

Podsumowanie stało się okazją do wręczenie podziękowań, nagród i odznak turystycznych. Uhonorowani zostali m.in. sponsorzy. W kończącym się roku PTSM zorganizowało 90 imprez turystycznych (w 2015 - 64), w których uczestniczyło prawie 3 tys. turystów (1792 przed rokiem).

W ratuszu wręczone zostały odznaki turystyczne różnych stopni: Młodzieżowa Odznaka Krajoznawcza, Regionalna Odznaka Krajoznawcza, Turysta Przyrodnik, Górska Odznaka Turystyczna.

Nagrodzeni zostali najbardziej aktywni turyści. W kończącym się roku 73 osoby uczestniczyły w przynajmniej 4 imprezach PTSM. Rekordzistami są Dominika Bogdziewicz ? 19 imprez i Katarzyna Szewczyk ? 20 imprez.

Koło Terenowe PTSM w Kamiennej Górze powstało w 1977 roku, założyła je Pelagia Werno. Obecnie oddział kamiennogórski tworzy pięć kół, cztery w Kamiennej Górze, jedno w Chełmsku Śląskim. Oddział ma 345 członków, najwięcej na terenie ziemi jeleniogórskiej. Kończący się rok był jednocześnie ostatnim rokiem kadencji zarządu PTSM. Odbyły się już wybory władz na lata 2017-2021. Prezesem nadal jest J. Rubach.

Więcej informacji o wycieczkach z PTSM znajdziesz tutaj

REKLAMA